ויגן פרנדלי

למה תמציות אתריות?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

כולכם מכירים את השמנים האתריים, נכון? אך למעשה, כלל לא מדובר בשמן. אלו הן תמציות אתריות: חומרים כימיים נדיפים המיוצרים על ידי הצמחים והם שנותנים בין השאר גם את הריח המיוחד לכל צמח. מאחר שחומרים אלה מסיסים היטב בשמן, הם נקראים בטעות "שמנים". התמציות האתריות מופקות מחלקים שונים של צמחים, וניתן לחלק אותן לקבוצות על פי החלק ממנו מופקת התמצית. נמצא תמציות אתריות המופקות מפרחים כגון הורד או היסמין, מעלים כגון רוזמרין או למונגראס, מפירות – ההדרים השונים, מקליפות העץ כגון הקינמון, משרף העץ כגון המור והלבונה ואפילו מטחבים כגון הפצ'ולי. כל תמצית מכילה שילוב של חומרים פעילים בכמות עצומה, מבין החומרים המשמשים את הצמח לצרכי קיומו ועוזרים להגן עליו מפני מזיקים שונים, פטריות וחיידקים.

ריפוי באמצעות תמציות אתריות החל עוד בימי המצרים והיוונים הקדומים. למעשה, זו היתה שיטת טיפול נפוצה בקרב תרבויות קדומות רבות. עם זאת, ההוכחה המדעית ליעילותן של התמציות האתריות התרחשה רק במאה הקודמת ע"י הכימאי ר.מ. גטפוסה. הוא חקר ומצא שלתמציות האתריות השפעה על האיזון הרפואי בגוף האדם. מחקרו החל לאחר שהוא נכווה בידו בזמן עבודתו וטבל אותה בקערת המים הראשונה שמצא. במקרה (או שלא) קערה זו הכילה תמצית לבנדר והיד של הכימאי החלימה במהירות וכמעט בלי צלקות.

במהלך השנים בוצעו מחקרים בנושא התמציות האתריות והן הוכחו כיעילות רפואית, למשל : לטיפול במגוון של מחלות רפואיות כגון חרדות, דיכאון, לחץ נפשי, בעיות במערכת החיסון, בעיות עיכול, בעיות גיל המעבר, תסמונת קדם וסתית, דלקת פרקים, סרטן, כאבי ראש ועוד. בנוסף, התמציות האתריות מגנות על הגוף מפני מחלות, חיידקים ומזיקים ופעולתן נחשבת למהירה במיוחד. הסיבה לכך היא העובדה שהתמציות האתריות נספגות במהירות בגוף ומביאות כמעט מייד לשיפור והטבה. לתמציות האתריות תפקיד הדומה לתפקידם של ההורמונים, הן נוגדות דלקת ואף משמשות כתרופות אנטיביוטיות. למעשה, הן האנטיביוטיקה היעילה ביותר הידועה כיום. עם זאת, לכל תמצית יעילות בתחום משלה וכל תמצית אתרית פועלת על הגוף בדרך שונה.

חשוב לזכור שבדומה לאנטיביוטיקה, לכל תמצית אתרית יש מינון מומלץ ואופן שימוש שונה. אופני השימוש השונים של התמציות יכולים להיות באמצעות עיסוי, הרחה, או טבילה. ישנם גם מי שטוענים שניתן להשתמש בתמציות אתריות על-ידי בליעה, אך אני לא מסכימה עם שיטה זו. בכל מקרה, יש להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום הארומתרפיה, ולהכיר את ההגבלות של כל תמצית טרם השימוש.

אולי יעניין אותך...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מידע על אפשרויות המשלוח

טיפול
ההזמנה תצא אל חברת השילוח בתוך עד 3 ימי עסקים מקבלת אישור התשלום על ההזמנה, ובדרך כלל פחות מכך.
בתקופות של חגים או מבצעי מכירות גדולים עלול להיות עיכוב ביציאת ההזמנות.

סוגי המשלוחים באתר

שליח עד הבית/משרד: קבלת המשלוח בתוך 2 ימי עסקים מיום יציאת ההזמנה אל חברת השילוח, בין השעות 08:00-18:00.

משלוחים המיועדים להפצה באזורים חריגים (קיבוצים\מגזר ערבי\רמת הגולן\ בקעת הירדן וים המלח\אילת והערבה\עוטף עזה) – קבלת המשלוח תהיה בתוך 5 ימי עסקים.

**אין משלוחים ליישובים\כפרים מעבר לקו הירוק או בעלי סיכון בטחוני**

עלות השירות:
בהזמנות עד 250 ₪ – 29 שקלים
בהזמנות של 250 ₪ ומעלה – המשלוח חינם

איסוף עצמי: בשלב זה לצערנו לא קיימת אפשרות של איסוף עצמי. אנו מקווים שנוכל להוסיפה בעתיד.