לק לציפורניים ללא רעלים
קצף - פינוקי אמבט, קוסמטיקה טבעית ומוצרי איפור בעבודת יד
פתיחה חגיגית
יוני 3, 2016
cosmoprof Las Vegas 2016
לקראת הסתיו – מה מחכה לציפורניים שלנו?
אוגוסט 30, 2016
לקים יחודיים בעבודת יד - קצף

לקים יחודיים בעבודת יד - קצף

בתעשיית הקוסמטיקה והמזון משתמשים הרבה בצבע האדום כי הוא סקסי, לוהט ומעורר תאבון. הבעיה היא שהצבע הזה שנקרא קרמין מופק מכנימת קוכיניאל שחיה על עלי הצבר בבתי גידול טרופיים של מרכז ודרום אמריקה. טחינת הכנימות והרתחתן במים תוך הוספת מלחי אלומיניום ונתרן היא שיוצרת את פיגמנט הקרמין. ואם לא די בכך – החומר גם ידוע כגורם לתגובות אלרגיות קשות ולהיפראקטיביות. הקרמין הוא מוצר טבעי לחלוטין ומכיוון שאין תוספים כימים אחרים בתהליך הוא מבוסס על הטבע נטו.

למעשה, לא כל הטבעי הוא טוב ולא כל מה שאינו טבעי הוא רע. כבוגרת קורסים והשתלמויות בתחום הקוסמטיקה הטבעית אני מייצרת לקים לציפורניים תוך שימוש בחומרי גלם שחלקם יוצרו במעבדה והם אינם טבעיים או בחומרי גלם טבעיים, כלומר: ממקור צמחי או מינרלי (משקעים בקרקע). החלטתי שלא להוסיף ללקים שלי שום חומרים רעילים או פיגמנטים שמבוססים על מוצרים מהחי כי הלק לציפורניים נועד אמנם לשימוש חיצוני וקוסמטי אבל הוא נספג בגוף דרך העור. החומרים הרעילים הבאים מצויים בדרך כלל בלקים לציפורניים, אבל לא תמצאו אותם בלקים שאני מייצרת:

הלקים שלי - לקים איכותיים, עמידים וחזקים לציפורניים במגוון רחב של צבעים שאינם מכיל רעלים או רכיבים מהחי
 
DBP or Dibutyl Phthalate חומר התורם לגמישות במריחת הלק ומניעת התקלפותו, שנאסר לשימוש ע"י האיחוד האירופי כבר לפני שנים כי הוא ידוע כחשוד ביצירת מומים בתינוקות ובגרימת בעיות במערכת הרבייה ובמערכת ההורמונלית.
Formaldehyde המרכיב שתורם לייבושו המהיר של הלק הוא למעשה חומר משמר שהוכרז ע"י ארגונים ממשלתיים אמריקאיים כמסרטן. אתן אולי מכירות אותו משיעורי הביולוגיה בתיכון בשמו הנוסף פורמלין. זוכרות כמה היה מסריח להיכנס למעבדה?
Formaldehyde resin תוצר לוואי בתעשיית הפורמלין (Formaldehyde) שבדרך כלל מוצא דרכו למוצרים המכילים פורמלין. אמנם לא נמצא קשר ישיר בינו ובין הסרטן כמו במקרה הפורמלין אבל הוא ידוע בכל זאת כאלרגן עור הגורם לדרמטיטיס וגירויי עור קשים.
Tolueneמדלל צבע המעניק ללק ברק ומריחה קלה יותר אך יכול לגרום לנזק נוירולוגי ואפילו כמות קטנה ממנו יכולה לגרום לתחושה של עייפות, בלבול, חולשה, אובדן של זכרון, תאבון, שמיעה ושלל בעיות ראייה. כמות יותר גדולה כבר גורמת לסחרחורת, בחילה, איבוד הכרה ומוות.
קמפור החומר שתורם ללק את הברק והגלוס אז למעשה הוא חומר משמר שמשמש לחניטה ולשימור. במנות קטנות יכול לגרום לקצב לב מוגבר, לבעיות נשימה ותיאבון וכן להשתנה מרובה. בכמויות גדולות החומר גורם לעצבנות, דיסאוריינטציה, עייפות, התכווצות שרירים, הקאות, כאבי בטן, עוויתות ופרכוסים. משנת 1980 מנהל המזון והתרופות האמריקאי לא מתיר למוצרים שונים להכיל יותר מ-11% של קמפור בגלל רעילותו.
Xyleneמבשם ומדלל על בסיס בנזין המונע מהלק להתקשות ולהתגבש בבקבוק אך הוא מדכא את מערכת העצבים המרכזית וגורם לכאבי ראש, סחרחורת, חולשה, בחילות והקאות. חשיפה ארוכת טווח לרמות נמוכות של קסילן הוביל לירידה במדדים של שיווי המשקל, קואורדינציה וזמני תגובה . חשיפה לאורך זמן עשויה לגרום כאבי ראש, עצבנות, דיכאון, נדודי שינה, עצבנות, עייפות קיצונית, רעידות, ולבעיות בריכוז ובזיכרון לטווח קצר.
paraben חומר משמר בלק ובמוצרי קוסמטיקה באופן כללי, שגורם להזדקנות מהירה של העור. האיחוד האירופי הגביל את השימוש בו ל-0.4% במוצרי קוסמטיקה.
הלקים שלי - לקים איכותיים, עמידים וחזקים לציפורניים במגוון רחב של צבעים שאינם מכיל רעלים או רכיבים מהחי

מפחיד, נכון?

אז מה לעשות כדי להיות יפה, מטופחת בלי להתפשר על הבריאות? פשוט מאוד - לקנות עבורך או עבור היקרות לך את הטוב ביותר : לקים איכותיים, עמידים וחזקים לציפורניים במגוון רחב של צבעים שאינם מכיל רעלים או רכיבים מהחי. הלקים לציפורניים שאני מייצרת יוצאי דופן מלקים אחרים בשוק כי הם מיוצרים בעבודת יד תוך שימוש בפיגמנטים מיוחדים וגליטר מסוגים שונים ועוברים תהליך ייצור ארוך ומייגע. כל לק לציפורניים מגיע אליכן רק לאחר שאני משקיעה בו שעות רבות של ניסיונות שונים תוך הקפדה על כל פרט ופרט עד לקבלת התוצאה המושלמת. עובדה זו הופכת את כל הלקים שאני מייצרת למוצרי פרימיום איכותיים המשווקים בכמויות קטנות . כך אתן, הלקוחות, מקבלות לקים לציפורניים במגוון צבעים שהם פשוט איכותיים יותר.

כל הלקים שאני מייצרת נולדו באהבה ובאים אליכן באהבה ואתן מוזמנות להתרשם ממגוון הלקים שאני מייצרת במיוחד בשבילכן. כמובן שאשמח לקבל הצעות לצבעים חדשים, לדעת את התרשמותכן מהלקים הקיימים וגם לשמוע תגובות מכל סוג שהן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *