אדמה משוגעת - על אדמה דיאטומית
אגוז אחד עם אלף שימושים - על שמן הקוקוס
אגוז אחד עם אלף שימושים
נובמבר 15, 2016
שמן דקל מסכן את העולם מקור
שמן דקל – כבר לא בבית ספרנו
דצמבר 14, 2016
אדמה דיאטומית בדרגת ניקוי המתאימה לאכילה

אדמה דיאטומית בדרגת ניקוי המתאימה לאכילה

מה זה בכלל?

אדמה דיאטומית היא אבקה דקה שמקורה בסלעי משקע שנוצרו באופן טבעי בימים ואגמים, כתוצאה מהתאבנות ושקיעה של אצות חד תאיות (הנקראות diatoms) במשך השנים. האצות הללו מכוסות תחמוצת צורן, וכתוצאה מכך האדמה הדיאטומית עשירה מאוד בצורן. ההרכב המדויק של האדמה משתנה על פי גיל הסלע ממנו היא הופקה ומינה הספציפי של האצה ששקעה בו. אבל באופן כללי זוהי אדמה מלאה מינרלים חשובים כגון צורן (סיליקה), אלומינה (תחמוצת אלומניום), ברזל, סידן ועוד
לאדמה דיאטומית כמה מאפיינים שכדאי להכיר:

  1. אדמה דיאטומית מכילה 80-90% צורן
  2. אדמה דיאטומית נושאת יונים שליליים ולכן מושכת אליה כמגנט יונים בעלי מטען חשמלי חיובי
  3. אדמה דיאטומית סופחת חומציות חזקה הרבה יותר מחומרי ספיגה אחרים

למה זה טוב?

אחד השימושים החשובים הוא כתוסף מזון. צורן הוא התורם לבריאותו של כמעט כל איבר חיוני בגוף האדם: גידים, סחוסים, כלי דם, עצמות, שיניים, לב, כבד, ריאות, השיער, העור והציפורניים. כיום אנחנו מקבלים רק כשליש מהסיליקה הנדרשת לנו דרך מזונות צמחיים שונים כגון כרישה, שעועית ירוקה, חומוס, תותים, מלפפון, מנגו ואספרגוס. אדמה דיאטומית היא אפשרות מעולה להשלים את החסר. כמובן שחשוב לשים לב שמשתמשים באדמה בדרג מאכל!

למרות שאדמה דיאטומית מיועדת לנקוי עמוק בדרך כלל, היא מוצר מאוד עדין ולכן היא מעולה לפילינג ומסכות פנים. היא יוצרת שחיקה עדינה ועוזרת בקילוף התאים המתים של העור. בנוסף לסיליקה היא מכילה מינרלים כמו סידן, מגנזיום, אבץ נחושת, זרחן ועוד. מינרלים אלו נספגים דרך העור ומונעים מראה של עור עייף ותורמים לבריאות הכללית.

תמיכה בייצור הקולגן – סיליקה היא נגזרת של סיליקון והיא הכרחית בייצור הקולגן שמקנה לעור מראה גמיש. לכן במקום להזריק סילקון לתוך הפנים, נראה לי שעדיף להשתמש בתוסף סיליקון טבעי. לא?

תמונת מקרוסקופ של דיאטומים חיים מימי אנטרקטיקה  <a href=מקור
" width="1180" height="1180" />

תמונת מקרוסקופ של דיאטומים חיים מימי אנטרקטיקה מקור

אחד השימושים הנפוצים באדמה דיאטומית היא בתור חומר הדברה טבעי. הסיליקה מתחברת לציפוי הדונג החיצוני של חרקים ומזיקים ומייבשת אותו. זה פתרון טבעי להדברת מזיקים שפיתחו עמידות לחומרי הדברה כימיים. הדברה אורגנית שגם מסלקת את המזיקים וגם מקטינה את הרעלים הסביבתיים אליהם אנו נחשפים כל הזמן.

אדמה דיאטומית במבט דרך מקרוסקופ. <a href=מקור
" width="1500" height="1500" />

אדמה דיאטומית במבט דרך מקרוסקופ. מקור

לאדמה דיאטומית שימושים ויכולות מוכחים רבים. היא סופחת חזקה מאוד של רעלים וחומרי ריח, ומנטרלת חיידקים ובקטריות. מחקר שפורסם במגזין תזונה קלינית אמריקני גילה שאדמה דיאטומית גם מסייעת לסלק מתכות כבדות מהגוף, כגון אלומיניום.

אני גיליתי את האדמה הדיאטומית במהלך חיפוש ומחקר אחר תחליף ראוי לסודה לשתיה כחומר הגלם הפעיל בדאודורנט טבעי. היכולות המדהימות של האדמה הדיאטומית בהחלט הפכו אותה למועמדת חזקה. ולכן, לאחר הרבה מאוד ניסיונות במציאת הפורמולה הנכונה ובחינה של התוצאות, החלטתי להשתמש בה כחומר הגלם הפעיל בדאודורנטים שאני מייצרת. ובניגוד לסודה לשתיה, האדמה הדיאטומית אינה גורמת לפריחה או גירויים בעור, גם לבעלי עור רגיש במיוחד (כמוני).

אפשר להשתמש באדמה דיאטומית לעוד שימושים רבים שמנצלים את יתרונותיה ומאפייניה. אני אשמח לשמוע מכם על שימושים נוספים!

שלכם, עדי

1 Comment

  1. השעות הקטנות של הלילה הגיב:

    היי
    האם למישהו יש ניסיון עם אדמה דיאטומית בהדברת ג’וקים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *